Różności

Odkrycia miesiąca – grudzień

26/12/2016

Grudzień był dla mnie bardzo pracowitym miesiącem. Wydaje mi się, jakbym dopiero wczoraj wspominała o odkryciach listopada, a tu już trzeba zebrać w jednym tekście odkrycia grudnia. Taki upływ czasu zupełnie mnie nie smuci – zimy nie lubię, więc im szybciej minie, tym lepiej. A co odkryłam w tym miesiącu?

Ocet jabłkowy

Pierwsze podejście do eksperymentów z octem jabłkowym miałam kilka miesięcy temu. Przemywanie nim twarzy – jako alternatywa zabiegów kwasami w gabinecie kosmetycznym – dawało niezłe efekty. Próbowałam nawet pić magiczną miksturę z octem, wodą i miodem, ale nie zostałam jej fanką. Jako że ostatnio moje stopy wołały o pomoc postanowiłam sprawić im trochę frajdy i wymoczyć je w wodzie z octem jabłkowym podczas pracy przy komputerze. Efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Stopy stały się miękkie i wyraźnie gładsze, zmniejszył się też zgrubiały naskórek przy paznokciach. Ocet jabłkowy to naprawdę świetny naturalny kosmetyk. Więcej na temat jego właściwości możecie przeczytać TUTAJ.

Mavelo – kreatywny blog lifestylowy

Mavelo, blog Weroniki, jest jednym z najbardziej pomocnych miejsc w sieci dla osób, które cenią sobie dobry użyteczny design. Autorka jest grafikiem, a na blogu dzieli się swoją pasją i umiejętnościami oferując darmowe szablony i grafiki do druku,  podpowiada, gdzie znaleźć ciekawe fonty czy szablony do WordPressa, a przede wszystkim inspiruje do prac ręcznych. Plakat z chmurką niedługo zawiśnie u Mai w pokoju, a piernikowe chatki wyglądają tak pięknie, że będą świetnie wyglądać na półce przez cały rok.

Książki

Pieniek

Wraz z nadejściem niskich temperatur nasza trójka częściej spędza wieczory w domu. Głównym zajęciem podczas naszych wspólnych wieczorów jest czytanie. Większość książek Mai znamy już na pamięć, więc musieliśmy powiększyć jej biblioteczkę. Trochę przypadkowo wybór wpadł na książkę “Pieniek otwiera muzeum”, której opis wydawał mi się szalenie interesujący.

pieniek

Rzeczywiście ta książka norweskiej autorki, Åshild Kanstad Johnsen, ciekawie przedstawia problem gromadzenia rzeczy i podpowiada, jak co rozwiązać. Zdecydowanie polecam Pieńka tym rodzicom, którzy chcą wychowywać dzieci w duchu nieprzywiązywania się do rzeczy. Więcej na temat tej książki przeczytacie w recenzji autorstwa Agaty Sarny-Szczotki, która już dawno temu ukazała się w Zwykłym Życiu.

Naczelne z Park Avenue

W grudniowej paczce od wydawnictwa Znak, oprócz Smitten Kitchen, otrzymałam kilka książek, które od dawna chciałam przeczytać. Jedną z nich była Naczelne z Park Avenue. Wiele razy wspominałam Wam o moim uwielbieniu do Nowego Jorku. Lektura tej książki wydawała mi się ciekawa, by pogłębić wiedzę o tym mieście. Autorka, Wednesday Martin, opisuje życie kobiet, głównie matek z najbogatszej dzielnicy Nowego Jorku z perspektywy osoby, która się tam przeprowadziła. Początkowo jako obserwator dziwi się niecodziennym zasadom panującym w świecie bogatych, z czasem jednak wtapia się w swoje nowe środowisko.

Naczelne z Park Avenue

Kiedy Martin przywykła już do życia na Park Avenue w jej życiu pojawiły się abstrakcyjne dla mnie problemy, jak na przykład nagła chęć posiadania słynnej torebki Birkin od Hermesa… Bardzo podobał mi się sposób porównania “plemienia” z Upper East Side do innych plemion z różnych stron świata, a to dzięki antropologicznemu wykształceniu autorki. “Naczelne z Park Avenue” to jednak nie rozprawa naukowa, a bardzo przyjemna lektura, która przybliża nam często zaskakujące “problemy pierwszego świata”.

“Naczelne z Park Avenue” możecie kupić tutaj:

Przeczytaj także