Blogowanie

Dwulecie bloga. Podziękowania.

19/10/2016

Mimo że krótkie wpisy na Drodze do minimalizmu ukazały się w roku 2013, to dopiero październik 2014 uznaję za datę premiery mojego bloga. Wtedy tak naprawdę “poważnie” podeszłam do opisywania mojego dążenia do posiadania mniej, opłaciłam domenę, serwer, ustawiłam pierwszy poważny szablon i zdobyłam pierwszych stałych czytelników.

Mijają więc dwa lata od czasu, kiedy to ze śpiącą Mają w chuście pisałam o pierwszych porażkach na drodze do minimalizmu, o minimalistycznej wyprawce, prostej kuchni i o tym, co robić z niechcianymi rzeczami. Pamiętam jak dziś piękną, słoneczną pogodę, która towarzyszyła mi, kiedy tworzyłam wpis o Wishliście. Od tamtych czasów sporo się zmieniło na blogu – teksty są dłuższe, treściwsze, coraz mniej traktują o minimalizmie, a więcej o moim rozwoju w ciągu całego procesu upraszczania życia. Mieszkam w wymarzonym małym białym domku, mam swoją firmę, a ostatnio nawet doradzam w porządkach w szafach. I chociaż miałam wiele momentów zwątpienia, braku weny, pomysłów, to piszę nadal, z wielką przyjemnością mając na myśli wszystkich czytelników, którzy kiedykolwiek zostawili tu ślad, dla wszystkich, którzy piszą do mnie maile, ale przede wszystkim tych, którzy odegrali szczególną rolę w całej tej blogowej przygodzie. To właśnie im chciałabym dziś szczególnie podziękować.

Dziękuję Marcie – Pani Poczytalnej – za to, że zostawiła pierwszy komentarz na moim nowo powstałym blogu. Przez długi czas była moim punktem odniesienia i prototypową czytelniczką Drogi do minimalizmu. Jej blogowe teksty oraz komentarze zostawiane tutaj wiele razy skłaniały mnie do przemyśleń, które owocowały potem nowymi wpisami. Dziękuję.

Dziękuję Bogusi, na którą zawsze mogę liczyć jeśli chodzi o trafne spostrzeżenia pod postami. Wiem, że zawsze czyta, zawsze jest i mam nadzieję, że zawsze ze mną będzie.

Dziękuję Paulinie za krytyczne spojrzenie na premierowe teksty, wsparcie i pasję, którą po prostu zaraża.

Dziękuję Ani Mularczyk-Meyer i Agnieszce Nissiax83, bo głównie dzięki nim o moim blogu dowiedziało się tyle ludzi. Bez ich rekomendacji dzisiaj pewnie nie czytalibyście tych słów, bo zniechęciłabym się brakiem zainteresowania. To dla mnie zaszczyt wiedzieć, że osoby, które tak cenię, cenią również to, co piszę. Aniu, Agnieszko, dziękuję.

Dziękuję Kasi W, Kasi W2, Natalii K i Alicji za wsparcie w okołoblogowych tematach i mnóstwo inspiracji, jakie codziennie znajduję w ich tekstach, zdjęciach, działaniach.

Nie sposób podziękować wszystkim czytelnikom z osobna, biorąc pod uwagę fakt, że większość z Was w ogóle się nie ujawnia. Jednakże szczególnie chciałabym podziękować tym, którzy tak chętnie angażują się w dyskusje pod moimi tekstami – to właśnie dzięki Wam ten blog żyje, jest czytany, a co więcej – jest bogatszy o dodatkową wartość w postaci Waszych doświadczeń, przemyśleń, pomysłów. Magdo, Doroto, Karolino, Ewo, Marto, Aniu, Gosiu, Agnieszko, Tofalario – dziękuję!

Dziękuję wszystkim czytelnikom! Jeśli nie bezpośrednio, to przynajmniej za pomocą statystyk wiem, że to, co piszę, ma sens, komuś pomaga, inspiruje do działania, do zmian, do poszukiwań. Jest to dla mnie bardzo istotne, bo ten blog stał się częścią mojego życia, a chyba każdy z nas chciałby widzieć efekty swoich działań.

Chociaż tytuł mojego bloga bardzo go szufladkuje, to z góry uprzedzam, że minimalizmu będzie tu coraz mniej. Czuję przesyt tym tematem – mimo że cały czas upraszczam i szukam sposobów, by uwolnić się od nadmiaru (nie tylko rzeczy), to są pewne aspekty “okołominimalistyczne”, które według mnie są godne głębszych przemyśleń. Próbkę tego mogliście zobaczyć w tekście o tym, jak łączyć kolory. Niedługo przeczytacie kolejne relacje z porządków w szafie moich czytelniczek, a za jakiś czas będziecie mieli okazję podejrzeć wnętrza małego białego domku. Mam nadzieję, że będziecie ze mną kolejne dwa, trzy, cztery, może nawet więcej lat.

Przeczytaj także