Różności

Prezent na trzydziestkę: zmiany na blogu

13/01/2016
jak spędzić dzień offline

Jak już nieraz wspominałam uwielbiam zmiany. Już od dawna kusiło mnie pozmieniać coś  na blogu, a od miesiąca po nocach szukałam idealnego szablonu, który pasowałby do mojej wizji nowej Drogi do minimalizmu. Zanim jednak rozpoczęłam proces wprowadzania zaplanowanych zmian, musiałam się zastanowić nad moim podejściem do tego miejsca w sieci. Z okazji moich okrągłych, bo trzydziestych urodzin, po przemyśleniach postanowiłam sprawić sobie prezent w postaci zmian na blogu. Co się zmienia i dlaczego?

Pod koniec roku 2015 przyplątała się do mnie jakaś spora motywacja i chęć działania. Nagle wpadłam na tysiąc pomysłów, które mogłabym realizować na łamach i za pośrednictwem bloga. Przyznaję, że do wszystkiego dołożyła swoją cegiełkę Ula Phelep, bo  dzięki jej stronie UP Kreatywny Marketing i artykułowi o blogowym biznesplanie postanowiłam wreszcie określić, czego oczekuję wobec całej tej pracy, którą wkładam w moje sieciowe miejsce. Stwierdziłam, że – jak pewnie wiele innych osób – utknęłam w pułapce nazwy bloga. Zawsze myślałam, że nie mogę poruszać pewnych bliskich mi kwestii, bo przecież z założenia Moja droga do minimalizmu – zgodnie z tytułem – jest o minimalizmie i pochodnych, czyli dobrowolnej prostocie i życia w stylu slow. Doszłam jednak do wniosku, że skoro piszę tu o moim życiu, moich dążeniach do posiadania i robienia mniej, ale lepiej, to wcale nie będzie przeszkadzało, jeśli od czasu do czasu odejdę od tej minimalistycznej sztampy poruszając się jednocześnie w życiowych tematach. Postanowiłam więc poszerzyć blogowe horyzonty i pisać o bliskich mnie – i innym – sprawach. Mam nadzieję, że będzie to zmiana na plus. Po wszystkich przemyśleniach i stworzeniu w głowie blogowego biznesplanu wstąpiła we mnie nowa energia. Co nowego na drogadominimalizmu.pl?

Nowy tytuł

Moja droga do minimalizmu zmienia tytuł na krótszy, czyli po prostu Droga do minimalizmu. Jak możecie zauważyć, zmienia się także podtytuł, który – myślę – oddaje nowe założenia dla tego bloga. Mniej. Lepiej. Prosto do celu. – czyli nadal o minimalizmie i prostocie, ale też więcej o dobrym życiu i rozwoju osobistym.

Nowe kategorie

Minimalizm i Oczyszczanie przestrzeni

Minimalizm  to kategoria wpisów poruszających typowe tematy minimalistyczne, czyli o posiadaniu mniej oraz teoretyczno-filozoficzne rozważania odnośnie samej istoty minimalizmu. Podkategoria Oczyszczanie przestrzeni jak sama nazwa wskazuje, obejmuje posty opisujące moje doświadczenia z porządkowaniem otoczenia oraz praktyczne wskazówki na temat odgruzowywania.

Dobre życie

Dobre życie to kategoria obejmująca wpisy o życiu w stylu slow, czyli celebracji chwili, dobrego jedzenia, przyjemnej atmosfery i ulepszania siebie od wewnątrz. Tutaj znajdziecie pomysły na ulepszenie codziennej rutyny, a także podpowiedzi jak i gdzie dobrze zjeść, wypocząć, nabrać nowej perspektywy.

Proste życie

Proste życie to kategoria wpisów obejmująca tematykę prostoty, nieskomplikowanego życia i łatwej kuchni.  Kwestie te łączą się z pojęciem minimalizmu, ale posty z opisywanej kategorii nie zajmują się teorią, ale praktyką upraszczania życia i otoczenia.

Wokół szafy

Kategoria Wokół szafy obejmuje wpisy na popularne tematy o komponowaniu i porządkowaniu szafy idealnej, a także porusza inne typowo „babskie” sprawy jak uroda i dbanie o siebie.

Naturalnie

Bliżej natury, ekologia, świadomość – to słowa klucze opisujące kategorię postów Naturalnie. Znajdziecie tu garść wskazówek i inspiracji, by żyć w zgodzie z naturą i nie szkodzić środowisku. Te tematy są mi ostatnio bliskie, więc chciałabym zarazić nimi i Was.

Goście

Kategoria Goście obejmuje wpisy gościnne ciekawych osób, które w różny sposób realizują ideę minimalizmu w życiu codziennym. Do tej pory były to historie początków przygody z minimalizmem osób znanych Wam z blogosfery, ale po cichu liczę, że swój ślad zostawią tu także inne osoby, niekoniecznie bezpośrednio związane z tematyką minimalizmu.

12 niecodziennych rzeczy

Pod tą kategorią znajdziecie wszystkie wpisy w ramach akcji 12 niecodziennych rzeczy, która ma na celu wdrożyć w życie każdego z uczestników wszelkie marzenia, plany, przyjemności odkładane na później. Na dzień dzisiejszy do akcji dołączyło ponad 15 osób i liczę, że z każdym dniem ta liczba będzie rosnąć. Koniecznie dajcie mi znać, co niezwykłego już zdążyliście zrobić.

Różności i Mały biały domek

Mały biały domek gromadzi wpisy na temat budowy naszego domu, a Różności – posty, które nie pasują do żadnego z powyższych tematów.

Nowy szablon

Pewnie zauważyliście, że na blogu pojawił się nowy szablon. Długo szukałam tego idealnego, który równie dobrze wyglądałby na ekranie monitora i na wyświetlaczu komórki. Miał być prosty, przejrzysty i estetyczny. Wydaje mi się, że właśnie taki znalazłam i że Wam też będzie odpowiadał.

Nowa energia

Wszystkie opisane zmiany wraz z moją decyzją o poszerzeniu zakresu tematyki poruszanej na blogu dodały mi mnóstwa energii. Swoje zrobił też entuzjazm, z jakim odpowiedzieliście na mój pomysł akcji #12niecodziennych. Mam nadzieję, że tak już zostanie i wszyscy będziemy się nawzajem inspirować do bycia lepszym. Bo tak niewiele potrzeba do szczęścia.

Przeczytaj także

 • Anna M. Lukasiewicz 13/01/2016 at 08:01

  Cieszę się, że masz dużo pomysłów i energii. Wszystkie tematy spaja jedno – Twoja osoba. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, spędź cudowny dzień:)

 • vtomasz 13/01/2016 at 09:34

  Podoba mi się ta pozytywna zmiana! Powodzenia w dalszym procesie rozwoju w życiu i na blogu.

 • BogusiaM 13/01/2016 at 10:48

  Bardzo podoba mi się zmiana, chociaż nie miałam zastrzeżeń do poprzedniego wyglądu:) Podział na kategorie i rozszerzenie działalności bloga to świetny pomysł! I trzymam kciuki!
  Oczywiście, życzę Ci wszystkiego co najlepsze z okazji urodzin, niech wszystko układa się po Twojej myśli i żeby marzenia się spełniały!

 • Rez Nor 13/01/2016 at 13:37

  Zmiana po prostu świetna :) Bardzo podobają mi się kategorie, ich układ po wejściu na nie. Myślę, że większe niż do tej pory zdjęcia mogą przyciągnąć jeszcze więcej czytelników (jakkolwiek to brzmi;). No i tytuł – po prostu zmiany na lepsze.
  Wszystkiego najlepszego Kasiu!!!
  Może jakiś artykuł odnośnie tego, czy trzydziestka dla Ciebie to tylko kolejna liczba, czy może traktujesz ten wiek jako pewną cezurę?
  Pozdrawiam serdecznie!!!

  • Kasia | Droga do minimalizmu 13/01/2016 at 14:20

   Cieszę się, że zmiany tak się podobają :) Myślałam o podobnym poście, ale nie wydaje mi się, że miałabym wiele do napisania. 30 to właściwie tylko liczba, okrągła, ale nadal liczba ;)

 • Simplife.pl | Natalia Knopek 13/01/2016 at 18:13

  taka zmiana, to dobra zmiana :)

 • czmiel 13/01/2016 at 18:45

  Pięknie się tutaj zrobiło! Ogromnie podoba mi się nagłówek :) Pozdrawiam!

 • Magda K-ska 13/01/2016 at 21:53

  Super wygląda teraz! I wszystkiego najlepszego – trzydziestka jest ekstra!

 • Aurinko 14/01/2016 at 14:25

  Jeszcze przyjemniej się tu teraz zrobiło :)

 • Ola 14/01/2016 at 14:37

  Pięknie jest!

 • Pensjonarka 15/01/2016 at 09:19

  zmiany wyglądają super :) jestem z Tobą, nawet jeśli ostatnio nie komentuję :) zamilkłam po prostu na moment :)

 • Ewa Anna 16/01/2016 at 22:52

  Jest fajnie :) Powodzenia życzę i dalszym rozbudowywaniu bloga!
  I czemu wcześniej nie trafiłam na Urszulę? Właśnie się zaczytuję, może i mnie coś ruszy ;)

  • Kasia | Droga do minimalizmu 17/01/2016 at 09:39

   Ula Phelep to skarbnica wiedzy i dobrych pomysłów nie tylko na rozwijanie bloga. Powodzenia!

 • Oszczędnicka 19/01/2016 at 13:39

  Bardzo mi sie ten nowy szablon podoba! Nowa odsłona bloga również!!! :) Powiem/napisze Ci szczerze, że to mój ulubiony blog o tematyce minimalistycznej! Bardzo jest mi bliskie większość tego co piszesz :)