Różności

Blogowe podsumowanie roku 2015

31/12/2015

Ostatni dzień starego roku to najczęstszy moment tworzenia zestawień, podsumowań, weryfikacji założeń. Ja robię spisy i zestawienia niezależnie od sprzyjającej temu aury, po prostu lubię na bieżąco zbierać (o ironio!) wszelkie życiowe dane. Pomyślałam jednak, że koniec roku to dobry moment na blogowe podsumowanie i zaprezentowanie czytelnikom tego, co działo się w tym pięknym 2015 na Mojej drodze do minimalizmu

2015 w statystykach

W tym kończącym się już roku bloga odwiedziło ponad 50 tysięcy unikalnych użytkowników, prawie 13 tysięcy wizyt miesięcznie, co przełożyło się na prawie 240 tysięcy odsłon. Nie da się ukryć, że przez bardzo długi czas najwięcej czytelników poznało mojego bloga dzięki poleceniom Nissiax83 i Ajki, za co dziewczynom jeszcze raz bardzo dziękuję. 59% z Was powraca na bloga, co niesamowicie mnie cieszy. W tym roku opublikowałam 102 wpisy, czyli średnio nowy post mogliście czytać co 3,5 dnia. W 2016 roku mam zamiar utrzymać tą częstotliwość i publikować dla Was co trzy-cztery dni.

Na Facebooku bloga polubiło na dzień dzisiejszy 599 osób. Na Instagramie śledzi mnie dziś 365 użytkowników. To właśnie w tych dwóch mediach społecznościowych jestem najbardziej – choć nieprzesadnie – aktywna, ale przypominam, że można też śledzić mnie na Google+ i Twitterze.

Najpopularniejsze posty

Prosta szafa krok po kroku

Minimalizm a świadomość

Minimalistyczna kosmetyczka

Nie da się ukryć, że mój wpis o budowaniu prostej szafy był najpopularniejszym wpisem w tym roku. Temat idealnej szafy przewija się na wielu blogach i wydaje się być ciągle niewyczerpany. Cieszę się, że w komentarzach pod tym postem dzielicie się swoimi doświadczeniami, na pewno pomogą też innym. Wpis o świadomości minimalistycznej napisałam ręcznie oczekując na studentów na konsultacjach i przyznaję, że byłam strasznie zadowolona z efektu. Bardzo się cieszę, że czytelnikom też spodobał się ten wpis. Trzeci wynik wpisu o minimalistycznej kosmetyczce to zapewne efekt poszukiwań wielu dziewczyn, które poczuły przesyt informacji od blogerek urodowych, którego ja też całkiem niedawno doświadczyłam. Tego typu tematy – minimalizmie w szafie czy kosmetykach – są bardzo popularne w blogosferze, ale nie tylko takie chcę poruszać na blogu, prawdopodobnie więc nigdy zbiję fortuny na pisaniu ;)

Ważne wydarzenia

Chyba najważniejszym wydarzeniem tego roku opisanym na blogu był start długooczekiwanej budowy domu. Ciekawym wydarzeniem związanym z blogiem  był wywiad ze mną, skromną autorką, przeprowadzony przez mgr Justynę Kramarczyk z poznańskiego UAM pod kątem jej pracy doktorskiej o alternatywnych stylach życia. Spotkanie to było dla mnie niesamowitym wyróżnieniem i z niecierpliwością czekam na obronę Justyny i wydanie monografii. Miłym akcentem zamykającym ten rok był prezent-niespodzianka od Ani Mularczyk-Meyer w postaci jej najnowszej książki pt. “Minimalizm dla zaawansowanych” z dedykacją.

Oprócz wyżej wymienionych ważnym aspektem tej całej mojej blogowej roboty jest nawiązywanie ciekawych, inspirujących znajomości. Ajka, MinimalNat, Pani Poczytalna, Bogusia, Natalia, Pensjonarka, Kasia, Magda i inne cudne dziewczyny to na razie moje wirtualne koleżanki, ale mam nadzieję, że będę miała okazję z wszystkimi umówić się na już całkiem realną kawę.

Wraz z końcem roku wstąpiła we mnie nowa energia. Mam w głowie mnóstwo pomysłów i mam nadzieję, że będę miała tak samo wiele możliwości, by jest wszystkie zrealizować. Zapraszam Was więc do zaglądania tutaj w Nowym Roku 2016 po garść pomysłów i inspiracji, po nową jakość, działanie, pracę nad sobą i otoczeniem.

W nadchodzącym roku życzę Wam dużo motywacji w spełnianiu własnych celów i radości z osiąganych nawet najmniejszych sukcesów.

 

Przeczytaj także

  • czmiel 01/01/2016 at 15:48

    Jeszcze piękniejszego 2016! :)

  • Natalia | minimalnat.com 01/01/2016 at 17:38

    Dziękujemy za piękne życzenia! Oby 2016 był dla ciebie łaskawy! Niech fachowcy wszystko koncza w terminie, studenci pilnie się uczyli, a przeprowadzka była łatwa i szybka!

  • Kasia - Po Sukces Na Szpilkach 07/01/2016 at 19:45

    Budowa własnego domu to piękna sprawa :) Gratuluję wszystkich osiągnięć i życzę wszystkiego dobrego w tym nowym roku!