Minimalizm

Minimalizm w sieci (II) – polskie blogi o prostym życiu

18/11/2014

Pisałam już o blogach o minimalizmie, które czytam i wtedy – a było to jakiś rok temu – przyznałam się, że nie odkryłam polskich blogów zajmujących się prostym życiem. Nadchodzi pora to skorygować, bo w przeciągu roku udało mi się napotkać niesamowicie inspirujące strony.

Amerykańscy blogerzy zajmujący się tematyką minimalizmu mają pewną wadę, która być może dla niektórych jest zaletą, jednak do mnie postawa typu mentor, “znam się na wszystkim”, “zrób to i to, a będziesz minimalistą” zupełnie nie przemawia.

Rzeczy mają się zupełnie inaczej z polską blogosferą. Wydaje mi się, że jest to związane z naszą narodową cechą bycia skromnym. Źle widziane w naszej społeczności jest też wywyższanie się i pokazywanie, że zjadło się wszystkie rozumy. Autorzy polskich blogów o prostym życiu w związku z tym inspirują mnie bardziej.

Prezentuję moje ulubione blogi w kolejności chronologicznej, zaczynając od tego, który odkryłam jako pierwszy.

StyleDigger – nie do końca jest to blog o minimalizmie, ale to chyba właśnie Asia zaczęła najwcześniej “nawracać się” na quality living. Miałam okres czytania wszystkich najpopularniejszych blogów o modzie i z nich wszystkich podczytuję tylko ten. Przyznaję, że jakoś nigdy nie przypadł mi do gustu styl Asi, ale teraz inspirują mnie nie tylko jej hatifnaty, ale też jej podejście do jakości ubrań i życia.

Ubieraj się klasycznie – też nie do końca blog o prostym życiu, bo o stylu, ale to dzięki Marii zdecydowałam się na odnowę szafy po ciąży. Odkryłam swój prawdziwy typ kolorystyczny (zawsze myślałam, że jestem jesienią, a tak naprawdę jestem ciemną zimą). Postawiłam na bazową czerń i granat, a jako akcent wybrałam turkus i fuksję. Od razu lepiej się poczułam.

Prosty blog – wprawdzie dopiero niedawno zagościł w moim feedly, ale podczytywałam już wcześniej, nieregularnie. Teksty Ajki są świetne i ogromnie inspirujące. W pewnym momencie na pewno sięgnę po jej książkę, która zbiera dobre recenzje.

Simplicite – piękny blog, naprawdę piękny, trochę przypomina niektóre blogi amerykańskie, ale jest wyjątkowy. Szafa minimalistki inspiruje, a pytania o jakość życia i szafy za każdym razem zostają ze mną na długo. To chyba właśnie blog Kasi sprawił, że wreszcie wzięłam się porządnie za bloga.

Chętnie poznam też Wasze rekomendacje.

Przeczytaj także