12 niecodziennych rzeczy

Wspólne roczne wyzwanie pod nazwą 12 niecodziennych rzeczy to akcja pod hasłem “Doświadczenia zamiast rzeczy”. O co w tym wszystkim chodzi?

Zasady

1. Co najmniej raz w miesiącu zrób coś niecodziennego, niezwykłego, coś, czego nie robisz na co dzień.

Nie musi to być od razu wyprawa na koniec świata czy skok na bungee. Wystarczy, że odwiedzisz bibliotekę, w której nie byłaś/byłeś od pięciu lat, zrelaksujesz się u kosmetyczki czy namalujesz obraz. To wspólne wyzwanie ma na celu zdobywanie nowych doświadczeń, ale też poznawanie nowych smaków, bodźców czy uczuć.

2. Po zdobyciu nowego doświadczenia zapisz swoje przemyślenia.

Odkrycie czegoś nowego już samo w sobie powiększa zasób wiedzy o sobie i świecie. Warto jednak poświęcić kilka minut przemyśleniom na temat tych nowych doświadczeń.

3. Ostatniego dnia miesiąca prześlij na adres kasia@drogadominimalizmu.pl podsumowanie swoich niecodziennych doświadczeń.

Opisz w kilku-kilkunastu zdaniach to, co udało Ci się przeżyć. Możesz również przesłać zdjęcie, którym podzielisz się z innymi. Podpisz się imieniem lub pseudonimem, pozostaniesz anonimowy, ale nadal Twoje doświadczenia będą inspirować innych do działania. #12niecodziennych w zamyśle jest alternatywą postanowień noworocznych – wspieramy się i inspirujemy, by zmieniać nasze życie na lepsze.

4. Jeśli prowadzisz bloga umieść baner naszej akcji na jego łamach. Oznaczaj swoje niecodzienności tagiem #12niecodziennych.

Możesz również publikować swoje podsumowania #12niecodziennych u siebie, a następnie wysłać mi linka z krótkim opisem, który umieszczę w miesięcznych zestawieniach naszego wyzwania. Zbieramy nowe doświadczenia, ale też pomagamy sobie promując wartościowe blogi i teksty, które trzeba przeczytać. Jeśli dzielisz się nowościami na portalach społecznościowych umieszczaj przy nich tag #12niecodziennych.

Baner akcji zmienił szatę graficzną. Skopiuj poniższy kod i wklej na swoją stronę lub umieść pod postem opisującym Twoje doświadczenia w ramach naszego wyzwania.

Rozmiar 300×250

12 niecodziennych rzeczy

Rozmiar 200 x 166

12 niecodziennych rzeczy

Dlaczego to robimy?

Dzięki temu wyzwaniu cały rok pamiętałam o sobie, o tym, żeby kolekcjonować wspomnienia i robić rzeczy niezwykłe. (Natalia)

„12 niecodziennych rzeczy” pokazało mi, że między harmonią i organizacją jest miejsce na przeżywanie nowych i niecodziennych rzeczy. (Agnieszka)

12 niecodziennych to projekt, który na długo, jeśli nie na stałe poprzestawiał mi w głowie. Od tej pory kolekcjonuję doświadczenia, które mnie bogacą i uczą, onieśmielają i zachwycają. Zmieniam moje życie i to SIĘ DZIEJE. (Kasia)

Przede wszystkim był to doskonały pretekst do dania sobie prawa i znalezienia przestrzeni do zrobienia od czasu do czasu czegoś specjalnego tylko dla siebie. (Edyta)

„12 niecodziennych rzeczy” wykształciło u mnie nawyk, którego bardzo mi brakowało – planowania i bycia wdzięcznym. (Ania)

Zachęcam do takiej zabawy, to naprawdę przyjemne przyjrzeć się swojej codziennej rutynie i odkryć w niej rzeczy niecodzienne, które ubarwiają nasze życie, a które czasami niestety przemykają niezauważone i niedocenione.(Ewa)

Czy muszę coś jeszcze dodawać? Dołączcie do nas!